R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Ferbik
2011-09-22, 08:22
Gdzie mozna dobrze zjesc w Wieluniu
Autor Wiadomość
Przemo
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-22, 09:56   

Ja powiem trylko tyle że porównując wieluńskie pizzerie to jest następująco:

Zacznę od Venecji Sądze, ze mają najlepszą pizzę choć czasem potrafią ją zwalić. Mimo to u nich jem najcześciej a jestem pizzożercą :)
Laspezia Też mają dobra pizzę ale za cięką jak dla mnie. Ale widać że się starają. :)
Amfiteatr byłem tam raz wchodząc zadziwił mnie lokal (piękny), zamówiliśmy od razu największą pizzę jaką mieli byliśmy w pieciu ładniutka Pani przyniosła nam ją i zaczeliśmy jeść od razu nie zasmakował nam ser był tak rozlany i tak dziwny że wymiotować nam sie chciało ale reszta była palced lizać.
Jest jeszcze jedna pizzeria w wieluniu Capri Tam często zamawiałem pizze do pracy powiem tylko tyle że zamówiłem u nich coś koło pieciu razy później zrezygnowałem jakaś dziwna jest.
na zjeść na BIG BUFFOLO na stacji STATOIL ta pizza jest ochydna i te smieszne sosy zamówiłem i od razu wyżuciłem bo zjeść nie mogłem.
To tyle co mam do powiedzenia o wieluńskich pizzeriach podsumowując polecam VENECJE I LASPEZIE. pozdrawiam.

Ortografia i interpunkcja na tragicznym poziomie. Prosimy o przestrzeganie zasad pisowni
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-24, 20:14   

Przemo napisał/a:
BIG BUFFOLO na stacji STATOIL ta pizza jest ochydna i te smieszne sosy zamówiłem i od razu wyżuciłem bo zjeść nie mogłem.

Proszę - zrób mi przysługe i więcej nie zamawiaj tam pizzy. I ja, i ty bedziemy zdrowsi...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-24, 22:08   

red pamietaj, ze forma/poprawnosc wypowiedzi jest adekwatna do zachowania/gustu/podejscia :)
Poza tym, pizze powinno sie jesc bez sosow. We Wloszech nie ma czegos takiego jak sos do pizzy. Jedyny dodatek z jakim sie spozywa pizze we Wloszech to oliwa z oliwek lub ocet winny. Jak ktos narzeka na sosy, to nie powinien wypowiadac sie na temat samego dania.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-24, 23:08   

Ferbik napisał/a:

Poza tym, pizze powinno sie jesc bez sosow. We Wloszech nie ma czegos takiego jak sos do pizzy. Jedyny dodatek z jakim sie spozywa pizze we Wloszech to oliwa z oliwek lub ocet winny.


A z tym sie nie zgodze, mieszkamy w PL a nie we Wloszech. Moze tam tak jedza pizze, ale sztuka kulinarna to nie jest cos sztywnego i nie zmiennego. Kuchania ewouluje i sie zmienia, dostosowujac do danych gustow i preferencji samokowych. Dlatego moim zdaniem nie mozna narzucac sztywnych ram, to sie je z tym a to z tym i koniec. Jesc powino sie z tym i to co Tobie samemu smakuje.

Co do wypowiedzi Przemo, o gustach sie nie dyskutuje, moze jemu nie smakowala i tyle. Ja osobiscie nie powiem zlego slowa o pizzy z BB (no moze tylko to ze mala jest za mała :)) ale co do walorów smakowych zarzutów nie mam, mnie smakuje zwlaszcza te ostrzejsze w smaku. :-) Tylko potem duzo trzeba pic....

Co do gustów i smakow, tutaj naprawde ludzie sie rozni, mnie natomiast bardoz samkuje ser na pizzy w Amfiteatrze, koledze PRzemo akurat nie przypadl do gustu, a mnie nie przypadla do gustu pizza z La Spezia i tak niestety musi byc.
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-24, 23:13   

Blink napisał/a:
z tym sie nie zgodze, mieszkamy w PL a nie we Wloszech. Moze tam tak jedza pizze, ale sztuka kulinarna to nie jest cos sztywnego i nie zmiennego.

Pewnie, ze nie... przeciez pizze mozna jesc z ziemniakami. Tylko po co ??

A co do pizzy w Amfiteatrze- ser na niej jest mieszany z mozarella, dlatego najbardziej przypomina smak prawdziwej wloskiej pizzy.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-24, 23:17   

Ferbik, ty jak zawsze widzisz tylko dwa kolory bialy albo czarny, a w swiecie jest jeszcze wiele innych odcieni i barw. :-P Widzisz u nas je sie pasztetowa z musztarda np. a gdybys pojechal do Skandynawii dowiedzialbys sie ze uwielbiaja pasztetowa z dzemem i zajadaja sie tym okropnie. Dziwne, nie?
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-24, 23:29   

Ferbik napisał/a:
A co do pizzy w Amfiteatrze- ser na niej jest mieszany z mozarella, dlatego najbardziej przypomina smak prawdziwej wloskiej pizzy.

Nie sadze. Nie znam ich technologii produkcji, ale szczerze wątpie by ser był mieszany z biała mozzarellą w woreczkach, bo to jest zbyt drogi interes. Poza tym do każdej pizzy uzywa się mozzarelli - po prostu jest to inny gatunek niż to co znamy ze sklepu (bardziej przypomina zwykły żółty ser niż białą mozzarelle).
A co do mojego komentarza co do pizzy w BB - troche może sie uniosłem, ale jak ktoś pisze o mojej pizzy że jest ochydna to mnie troszke wkurza. Jak jej nie lubi to niech nie je - zrobi przysługe nam obu...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-25, 00:50   

red napisał/a:

A co do mojego komentarza co do pizzy w BB - troche może sie uniosłem, ale jak ktoś pisze o mojej pizzy że jest ochydna to mnie troszke wkurza. Jak jej nie lubi to niech nie je - zrobi przysługe nam obu...


Zgadzam sie, uwazam ze opinia byla krzywdzoaca i nie prawdziwa. Pizza w BB jest na poziomie i nazwac jej ohydna w zadnym wypadku nie mozna. Moze to jakas konkurencja :-> :twisted:
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-25, 01:44   

Blink napisał/a:
Zgadzam sie, uwazam ze opinia byla krzywdzoaca i nie prawdziwa. Pizza w BB jest na poziomie i nazwac jej ohydna w zadnym wypadku nie mozna. Moze to jakas konkurencja :->

Thx za wsparcie. Nie to żebym sie jakoś chciał reklamować, ale też uwazam że moja pizza jest dobra (podobnie jak np dobra jest moim zdaniem pizza w Venecji - potrafie sie do tego przyznac). Ale niektóre opinie Przema to istne herezje...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-25, 02:07   

Blink napisał/a:
Zgadzam sie, uwazam ze opinia byla krzywdzoaca i nie prawdziwa. Pizza w BB jest na poziomie i nazwac jej ohydna w zadnym wypadku nie mozna. Moze to jakas konkurencja :->

ja też lubie pizze z BB, min za grube ciasto... :)

aha i zeby nie bylo i sobie co nie którzy nie pomysleli ze sie podlizuje Redowi :evil:
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-25, 02:30   

Basiaaa napisał/a:
zeby nie bylo i sobie co nie którzy nie pomysleli ze sie podlizuje Redowi

A juz tak sobie pomyślałem... Pozdrawiam :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-25, 09:13   

red napisał/a:
Nie sadze. Nie znam ich technologii produkcji, ale szczerze wątpie by ser był mieszany z biała mozzarellą w woreczkach, bo to jest zbyt drogi interes. Poza tym do każdej pizzy uzywa się mozzarelli - po prostu jest to inny gatunek niż to co znamy ze sklepu (bardziej przypomina zwykły żółty ser niż białą mozzarelle)

A ja mam informacje z pierwszej reki (moje podniebienie), wiec potrafie jeszcze odroznic smak mozarelli. No chyba, ze jest jakas kompozycja przypraw, ktora nadaje identyczny smak - w co watpie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-25, 13:36   

Ferbik napisał/a:
A ja mam informacje z pierwszej reki (moje podniebienie), wiec potrafie jeszcze odroznic smak mozarelli. No chyba, ze jest jakas kompozycja przypraw, ktora nadaje identyczny smak - w co watpie.

To nie jest tak. W praktycznie kazdej pizzerni uzywa się specjalnego gatunku Mozzarelli, produkowanego do zapiekanek i pizzy. Ale to nie jest taka mozzarella jaką znamy ze sklepów, czyli biały ser zapakowany w woreczki z płynem. Taka zabawa jest zbyt droga i sie nie opłaca. Poza tym nawet nie wiem czy to byłoby dobre.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-25, 13:38   

red napisał/a:
Ferbik napisał/a:
A co do pizzy w Amfiteatrze- ser na niej jest mieszany z mozarella, dlatego najbardziej przypomina smak prawdziwej wloskiej pizzy.

Nie sadze. Nie znam ich technologii produkcji, ale szczerze wątpie by ser był mieszany z biała mozzarellą w woreczkach, bo to jest zbyt drogi interes.


E tam. Mówisz o cenie dla detalicznego klienta w super woreczku z ładnymi nadrukami. Hurtem mozarellę do pizzy kupisz dużo taniej. Btw. Podają gdzieś w Wieluniu pizzę Carbonarra (udelikatniona mozarella) ? :)
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-25, 13:46   

Tomek napisał/a:
Mówisz o cenie dla detalicznego klienta w super woreczku z ładnymi nadrukami. Hurtem mozarellę do pizzy kupisz dużo taniej. Btw.

Czy ja wiem? W sumie to nigdy sie nad tym nie zastanawiałem. Ale z moich kalkulacji wynika, że ser niewątpliwie jest najdroższym dodatkiem do pizzy. Nawet pomimo tego, że ja kupuje naprawde spore ilości w bardzo dobrej cenie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW