R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Muzycy zagrają dla Ryśka
Autor Wiadomość
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-20, 12:42   

[*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*]
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2009-09-20, 19:58   

Brak słów :(
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
raulmanka 
Ma stragan na targu



Pomogła: 8 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 727
Skąd: z 1038:D
Wysłany: 2009-09-20, 20:32   

...[']
człowiek złoto... :(
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Czesiu 
Przyjeżdża na zakupy
To tylko ja:)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 41
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 300
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-20, 21:22   

Trudno coś napisać.Sam miałem przyjemność poznać tego człowieka - sympatyczny człowiek,oddany muzyce - robił to z pasją.Zapamiętamy go na pewno [']
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
damianos1235 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Wiek: 32
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 842
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-20, 22:46   

wielka szkoda (*)
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
BaD_GiRl 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 20 Lis 2008
Posty: 175
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-21, 10:54   

[*] :(
_________________
Dum spiro-spero
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-21, 11:04   

Odszedł od nas jeden z nielicznych i największych propagatorów kultury i sztuki na Ziemi Wieluńskiej. Obyś Ryśku tam na górze miał lepiej! :(
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-09-21, 11:42   

Jakoś nigdy nie było mi po drodze z lokalnymi zespołami, czy w ogóle z środowiskiem muzycznym Wielunia. Dlatego takie wiadomości jak ta, że odszedł z naszego regionu ktoś, kto zasługuje na miano propagatora kultury i sztuki tej ziemi, elektryzuje.
Jednocześnie rodzi się taka chęć, poznanie tej osoby bliżej, szkoda że dopiero po Jego śmierci, ale lepiej późno niż wcale. Dlatego mam taką prośbę do tych wszystkich, którzy znali na tyle Ryśka, aby mogli coś więcej napisać o nim.
Coś na kształt życiorysu, takiego życiorysu wspomnień, łącznie z jakąś fotką, na której moglibyśmy zobaczyć Ryśka. Dla tych co Go znali będzie to jeszcze jeden moment na chwilę zadumy, dla tych zaś, jak ja np., będzie to dobry czas aby poszerzyć swoją wiedzę na tematy kulturalno muzyczne w naszym regionie. Z góry dziękuję.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maniek@ 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 18 Lip 2008
Posty: 110
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-21, 18:15   

Ryśka poznałem wieki temu kiedy bywaliśmy z kumplami w WDK-u. Później był czas dyskotek organizowanych w tymże gmachu i mimo, że nigdy nie byłem fanem dicho to wspominam tamte czasy bardzo miło z tym, że jakoś tak jakby przez mgłę ;)
Nadszedł jednak taki moment, że kontakt z Rychem ograniczał się jedynie do przelotnego "cześć", albo spotkania na jakiejś imprezie.
Na forum jest z pewnością wiele osób, które miały z nim stały kontakt, pracowali razem i te osoby mogą napisać coś więcej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-21, 20:27   

Postaram się zdobyć krótką biografię Ryśka od jego przyjaciela.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-21, 23:48   

[*]
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2009-09-22, 08:31   

czas skradł kawałek i z mojego życia ....
pozostaną wspomnienia, nieliczne fotografie, kilka kaset nagranych "Kondorem" i jakiś plakat z przegladu w Błaszkach.....

Paranoya...

[*]

cześć Rysiu, non omnis moriar...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-22, 17:12   Żałoba

Dziś drugi dzień żałoby narodowej, a ja płaczę po śmierci być może największego współczesnego Wielunianina: Ryszarda Zawadzkiego.
Co decyduje o tym, kto jest wielki, a kto mały?
Dlaczego na pogrzebie "Pana Rysia" był prawie cały Wieluń?
Dlaczego wreszcie wszyscy, którzy tam byli, a i ci, którzy tak cierpieli...?
Cisza, która jest niewysłowioną pustką... nie do zapełnienia... !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-22, 21:21   

miko 005 napisał/a:
Coś na kształt życiorysu, takiego życiorysu wspomnień, łącznie z jakąś fotką, na której moglibyśmy zobaczyć Ryśka.

W takim razie ja napisze skąd znam Pana Rysia (zawsze był to dla mnie Pan Rysio).
Nie będzie tego dużo, bo nie była to jakas duża znajomość.
Pana Rysia poznałem w 1997 r. (kto by pomyślał że to było 12 lat temu). To było podczas organizacji festiwalu piosenki szkolnej BUDA w LO im. T. Kościuszki. Jako członek samorządu szkolnego brałem udzial m.in. w załatwianiu sali kina Syrena na ta imprezę. Do pomocy przy nagłośnieniu, oświetleniu i obsludze technicznej tradycyjnie zwracalismy sie do WDKu. Poznałem wtedy też byłego już dyrektora WDK Pana Gajęckiego oraz wlaśnie Pana Rysia. Bardzo mile wspominam tą współpracę. Zapamietałem Pana Rysia jako człowieka bardzo serdecznego, chętnego do pomocy, bezinteresownego i bezkonfliktowego. Powiem szczerze, że bezproblemowy przebieg imprezy od strony technicznej to była głownie jego zasługa...
Pamietam jeszcze jeden fakt - po imprezie postanowilismy jakos podziękować Panu Rysiowi za pomoc. W tym celu zdefraudowalismy pewną sumę pieniędzy z funduszy samorządu szkolnego - za zgoda opiekunów, aczkolwiek nieoficjalnie :-) - i kupilismy Panu Rysiowi mały prezent. 8)
Kolejny kontakt z Panem Rysiem miałem kilka lat temu - organizowaliśmy w Testa Rossie "Jazzowe Czwartki" z zespołem Old Traditional Jazz Band, którego członkiem był właśnie Pan Rysio. Bardzo mile wspominam te imprezy :)
I to tyle o znajomości z Panem Rysiem. Mielismy jeszcze kilka razy kontakt przelotnie, czasami w kinie, czasami w WDKu. Ale te dwie sytuacje pamietam dokładnie...
Wrzucam jeszcze kilka zdjęć z Jazzowych Czwartków w TR. Pan Rysiu z puzonem.

[ * ]

6.jpg
Plik ściągnięto 121 raz(y) 82,09 KB

7.jpg
Plik ściągnięto 91 raz(y) 78,81 KB

8.jpg
Plik ściągnięto 116 raz(y) 75,41 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Kasia39 
Słyszał o Wieluniu
LUBIE LUDZI:)


Wiek: 53
Dołączyła: 29 Wrz 2009
Posty: 2
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2009-10-14, 17:29   

Wpadłam tutaj przypadkiem....Szukałam wspomnień o Ryśku.Wracałam kilka razy i chciałabym tez dodać coś o Nim....Najwięcej czasu spędziłam z Nim w ostatnich miesiącach jego życia i jestem jedna z osób które najwięcej wiedziały....co się dzieje...jak to się skończy.Rozmawiałam z lekarzami...walczyłam o miejsca w szpitalach....Czasem Go okłamywałam....i z tym mi najtrudniej...Nie miałam wyjścia..."Zabierz mnie stad...zadzwoń...może w poniedziałek jeszcze do tej Łodzi?".....Wyniki badań pod koniec już nie pozwalały na nic...wiedziałam,że już nic nie da się zrobić.To ja musiałam powiedzieć rodzinie Ryśka,że teraz nasza walka o Jego życie....z dnia na dzień staje się już walką o godne i w miarę pozbawione cierpienia umieranie.Wiedziałam o tym już od ostatniego USG kiedy pojechałam z Nim żeby załatwić to jak najszybciej i jak najsprawniej się da .....widziałam na monitorze stojąc za plecami lekarza...że już nie damy rady bo nie da się żyć bez trzustki...wątroby...nerek....Największe sławy w kraju poddały się(prof Paweł Lampe)...Ryśka przy życiu tak naprawdę trzymała jego ukochana muzyka...plany na przyszłość...muzyczne plany...(innych chyba nie miał)...Choć choroba stopniowo odbierała Mu możliwości gry....najpierw nie wolno Mu było grac na instrumentach dętych...potem akordeon nie dość ,że uciskał obolałe miejsca to z czasem stawał się za ciężki dla słabnącego Ryśka ....ale to nic...i tak było "BOGATO"....były jeszcze organy....wesela...poprawiny...To nic ,że w nocy przychodził kryzys "Przyjedź...zrób mi zastrzyk"...Jechałam.... robiłam i po kilkunastu minutach z podziwem słuchałam jak gra choć już nie tak jak kiedyś...Walczył do ostatniej chwili...Poznałam Go dużo wcześniej.....jakieś 31 lat temu......To On ustawiał mikrofon do wzrostu siedmiolatki,która występowała na konkursach piosenki wszelkiej....:)....Potem los zetknął nas znów na "Balach Muzyka"....Spotkaniach w Domu Kultury....aż któregoś dnia na ulicy...kiedy przeraził mnie Rysiek....pozdrawiając na ulicy swoim "CZEJA!!!!"....Był HERBACIANY....POMARAŃCZOWY.....ale właśnie szedł do swojej ukochanej pracy....do swojej ukochanej muzyki.....Po którymś wyjściu ze szpitala powiedział..."wiesz?...nie potrzebuje zwolnienie lekarskiego bo ja od trzech tygodni jestem na urlopie wypoczynkowym..."......SŁUCHAM????? ....zapytałam....TO CO TY ROBIŁEŚ NA MURACH 1 WRZEŚNIA...JAK JESTEŚ NA URLOPIE???????......."A jak miałem nie być?...Tam chłopaki nagłaśniali...."......Myślę czasem o Nim....i jestem przekonana,że tam...na górze....już wszystkie Anioły mają ludowe stroje i śpiewają podparte pod boki.....a niektóre....wybrane...tworzą "niebiański Jazz Band".....Refren piosenki "WSZYSCY ŚWIECI BALUJĄ W NIEBIE....ZŁOTY SYPIE SIĘ KURZ..."...nabrał dla mnie innego znaczenia....Jak Zawadzki tam jest.....to balują,graja i śpiewają.....i "jest BOGATO" :?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW