R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Ferbik
2011-07-13, 14:21
Propozycja utworzenia DKF w WDK
Autor Wiadomość
WDK 
Czytał o Wieluniu
WDK



Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 45
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-18, 15:38   Propozycja utworzenia DKF w WDK

W związku z planowaną długą przerwą w wyświetlaniu filmów w budynku Kina Syrena (planowany od lat remont), Wieluński Dom Kultury uruchamia Dyskusyjny Klub Filmowy.

W związku z tym wykupiliśmy licencję, która umożliwia legalne wyświetlanie filmów z płyt Blu-ray, DVD, VCD wyprodukowanych przez ponad 400 wytwórni filmowych z całego świata w tym: Walt Disney Pictures, 20th Century Fox, Universal Pictures, Paramount, Metro-Goldwyn-Meyer, United Artists, Miramax, Dreamworks, Pixar Animation, jak również wielu niezależnych producentów filmowych.
Mogą to być także filmy z prywatnych kolekcji, ważne jednak aby pochodziły one z wytwórni, które obejmuje nasza licencja.

Projekcje będą odbywały się w budynku WDK przy ul. Krakowskie Przedmieście 5 na ekranie o wymiarach 2 x 1,8 metra z wykorzystaniem nagłośnienia WDK.

W ramach DKF-u chcemy organizować przeglądy tematyczne, np. najważniejsze filmy grozy (Dziecko Rosemary, Egzorcysta, Carrie, Lśnienie itp.), ekranizacje dzieł Szekspira, filmy Akiro Kurosawy, Federica Felliniego, Woody Allena, Ericka Rohmera, Jima Jarmusha, kina czeskiego, Bollywood i inne najbardziej kasowe filmy...

Do oglądania filmów będą upoważnieni członkowie DKF, którzy wykupią karnet w cenie 10 zł/miesiąc.
O ilości wyświetlanych miesięcznie filmów oraz o ich tematyce zadecydują sami klubowicze. Jeśli chodzi o terminy projekcji to proponujemy dowolne godziny w weekendy lub późne godziny w dni powszednie, od godz. 20.00).

Chodzi nam o to, by nie tylko obejrzeć film, ale także o nim porozmawiać w szerszym gronie.

Dla dzieci na seanse bajkowe wstęp będzie gratis – proponujemy godziny poranne w soboty (powiedzmy 9.00-10.00 początek – rodzice w tym czasie mogą zrobić zakupy ;) )

Dodatkowe seanse dla najmłodszych zaproponujemy w czasie ferii zimowych.

Temat DKF podajemy do szerszego omówienia. Czekamy na Wasze propozycje i zachęcamy do otwartej dyskusji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-18, 15:45   

Świetny pomysł i cena bardzo zachęcająca. A skąd będą brane filmy na seanse? Wypożyczalnie, prywatne kolekcje? Bo dobrze by było gdyby puszczane były filmy mniej znane, ale też dobre. A z tym w wypożyczalniach bywa różnie.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Świstek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 379
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-25, 12:43   

Mnie również podoba się ten pomysł. Mam nadzieję, że wypali!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
WDK 
Czytał o Wieluniu
WDK



Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 45
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-26, 08:49   

My również nie tracimy nadziei, choć jak widać, zainteresowanie tematem jest bardzo słabe... Licencję już wykupiliśmy i nadal czekamy na Wasze propozycje!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-26, 09:49   

A ja czekam na odpowiedź na moje pytanie. Skąd będą brane filmy?
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
WDK 
Czytał o Wieluniu
WDK



Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 45
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-26, 15:31   

Filmy oczywiście będą pochodziły z wypożyczalni DVD. Mogą to być także filmy z prywatnych kolekcji, z uwzględnieniem producenta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2010-10-26, 19:09   

Pomysł super. Nie mogę się już doczekać.
Proszę podać datę pierwszego seansu.
Czy można już kupić karnety ??
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Świstek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 379
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-26, 21:11   

WDK napisał/a:
nadal czekamy na Wasze propozycje!


Marzą mi się seanse starych polskich filmów.
"Kanału", "Popiołu i diamentu", "Brzeziny" i innych takich.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fafforek 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Mar 2008
Posty: 133
Postawił 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-26, 21:52   

Ja też chętnie bym wzięła udział w tym przedsięwzięciu. A jeśli chodzi o propozycje, to pierwsze co mi przyszło do głowy, to Bollywood. Ciekawe, czy znaleźliby się inni fani poza mną :)


I na noc ze Stanisławem Bareją też się piszę :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
WDK 
Czytał o Wieluniu
WDK



Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 45
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-10-27, 08:40   

Rybak napisał/a:

Proszę podać datę pierwszego seansu.
Czy można już kupić karnety ??


Termin nie jest jeszcze dokładnie ustalony, na razie zbieramy informację. Gdy tylko sytuacja się wyklaruje, na pewno podamy go do wiadomości. Podobnie rzecz ma się z karnetami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Świstek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 379
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-12-02, 17:24   

Coś jakby ucichło...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2010-12-02, 21:44   

a szkoda, bo temat rewelacyjny!!
czy możliwa by była współpraca ze szkołami srednimi w tym temacie, z biblioteką i muzeum? jako ośrodkami kultury?
a może nie tylko na sam Wielun się nastawiać a może zaproponowąc współpracę okolicznym gminom? szkołom? GOKom?

bo aby ten pomysł wypalił to musi, oprócz mozliwości technicznych ( typu sala, sprzet, zezwolenia) przede wszystkim musi być zainteresowanie widzów...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-12-04, 11:45   

Pamiętam DKF w kinie Syrena, z czasów kiedy miałem naście lat. Seans się kończył, ludzie wychodzili, zostawali tylko Ci z DKF-u, pewnie po to aby podyskutować :D O ile się nie mylę, to członkowie też mieli jakieś zniżki na bilety, niestety nigdy do takiego klubu nie należałem :wink:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-12-05, 11:41   

Zastanawiałem się długo, czy ten post umieścić tu, czy w temacie "marudzimy". Ostatecznie zdecydowałem, że z tym ma więcej wspólnego.
Do pierwszego DKF-u zapisałem się we wrześniu 1975 roku i od tego czasu, z małymi przerwami, w różnych miejscach, obejrzałem masę filmów.
DKF-y miały dwa główne zadania:
- Pozwalały oglądać filmy tzw "trudne", których nie byłoby szans obejrzeć gdzie indziej;
- Dawały poczucie więzi i elitarności pewnej grupie kinomanów, rozumiejących te filmy i chcących o tym pogadać.
Dzisiaj w dobie kina domowego oraz Internetu idea takich klubów "wymięka". Każdy film na Blu-ray czy DVD możemy odtworzyć w znacznie lepszych warunkach w domu. A jak nie to mamy Internet. Filmy okraszone są wieloma komentarzami lub dodatkami pozostawiającymi niewiele miejsca na dyskusję. Jeśli jednak dyskutować chcemy to mamy nieprzebrane morze forów dyskusyjnych (niestety nie Nasze), na których można dyskutować w nieskończoność. Tylko czy jest o czym? Klasyka nam pozostała bo teraz dobrych filmów jak na lekarstwo.
Żeby nie było, że krytykuję to podrzucę pomysł :roll: Kamery są obecnie ogólnie dostępne, mamy zdolnych, trzeźwo patrzących na świat wieluniaków (z wieloma mam kontakt). Pozwólmy im porobić trochę filmów a potem je obejrzyjmy i podyskutujmy. Naprawdę warto :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
WDK 
Czytał o Wieluniu
WDK



Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 45
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-12-09, 16:01   WDK serdecznie zaprasza na pierwszy seans TDK

Wieluński Dom Kultury serdecznie zaprasza na pierwszy seans filmowy, w ramach otwarcia TKF (Tajemniczy Klub Filmowy)

Miejsce spotkania WDK ul. Krakowskie Przedmieście 5
Wtorek 14.XII.2010, godzina 18:00
WSTĘP WOLNY!

Obejrzymy:

Okrągły tydzień / Twenty Four Seven (1997) reż. Shane Meadows

Jakość VHS

Obsada:

Bob Hoskins
Danny Nussbaum
Bruce Jones
Annette Badland
i inni...

Czas trwania: 96 minut



Akcja filmu rozgrywa się w małym, biednym miasteczku w środkowej Anglii, gdzie panuje bezrobocie, bieda i szerzą się przestępstwa.
Życie młodych mieszkańców mieściny koncentruje się wokół alkoholu i narkotyków. Młodzi ludzie nie mając szans na znalezienie pracy
i żadnych perspektyw na lepszą przyszłość, tworzą rywalizujące ze sobą gangi, walcząc o dominację.
Obserwując z niepokojem dramatyczną sytuację młodych, pięćdziesięcioletni Alan Darcy postanawia to zmienić i organizuje klub bokserski,
który ma przyciągnąć miejscową młodzież. W skład bokserskiej drużyny wchodzą miejscowi wykolejeńcy i młodociani przestępcy.
Pod okiem surowego, ale jednocześnie życzliwego trenera, chłopcy ambitnie przygotowują się do walki z zawodnikami z konkurencyjnego klubu.
Chcąc jeszcze bardziej zespolić drużynę, Darcy zabiera swoich podopiecznych na wyprawę do Walii...


Film otrzymał nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI)

24...jpg
Plik ściągnięto 122 raz(y) 108,19 KB

24.jpg
Plik ściągnięto 131 raz(y) 37,63 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW