R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Administrator
2010-12-02, 22:20
Pogoda na antenie RZW

Czy chcesz aby codzienna prognoza pogody, nadawana przez Radio Ziemi Wieluńskiej była prezentowana przez Stację Hydrologiczno-Meteorologiczną w Wieluniu
tak
86%
 86%  [ 74 ]
nie
13%
 13%  [ 12 ]
Głosowań: 86
Wszystkich Głosów: 86

Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-02-21, 15:53   

kretowisko napisał/a:
...ale jesli nie bedzie przeszkód to od czasu do czasu "dam cynk" o szykujących sie zmianach w okolicznościach przyrody w naszym regionie w swoim stylu

I na taką właśnie odpowiedź czekałem ja, i pewnie zdecydowana większość forumowiczów :)

Dziękujemy za podjęcie się, mamy nadzieję miłego i przyjemnego zajęcia, jakim będzie info dotyczące pogody na naszym terenie.

PS. Pogadam z jakimś adminem, może wyodrębnimy odpowiedni temat na tę okoliczność ;)

Póki co, jeszcze raz serdeczne dzięki.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wielunianka1992 
Ma stragan na targu



Pomogła: 5 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Cze 2009
Posty: 571
Piwa: 7/13
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-02-21, 17:28   

miko 005 napisał/a:
I na taką właśnie odpowiedź czekałem ja, i pewnie zdecydowana większość forumowiczów

Jestem w tej grupie. Bardzo się cieszę że będzie się można co nieco dowiedzieć o wieluńskiej pogodzie :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tom25 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 293
Postawił 5 piw(a)
Skąd: Okolice
Wysłany: 2011-02-21, 19:43   

Super :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-21, 20:16   

miko 005 napisał/a:
PS. Pogadam z jakimś adminem, może wyodrębnimy odpowiedni temat na tę okoliczność ;)



I tak się stało, odpowiedni topic dla prognozy pogody dla Miasta Wielunia i naszego regionu powstał pod adresem - http://wielun.biz/viewtopic.php?p=148128#148128.

Pogodę zapewnia - wieluńskie kretowisko w osobie Pana Włodka. :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kretowisko 
Słyszał o Wieluniu
kretowisko


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 23
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-22, 07:47   

Nie prognozy ...tylko takie lużne pogawedki..prognozy nasze z Biura Prognoz z Poznania sa oficjalnie na antenie RZW...na kretowisku o godzinie 07.00 rowno - 15.0 st ..mierzone na wysokosci 2 m od gruntu w klatce meteo , przy gruncie -16.6 st..oczywiscie w "dołkach" wieluńskich mogło być stopien dwa jeszcze niżej ...ale Białowieży nie przebijemy -25.0 st..przy takim mrozie ptak i zwierz moga sobie juz pocierpieć...byle do kolejnego weekendu...mroz ma zelżeć ...moze sie juz pojawia plusiki na termometrach..
jednak pozwolę sobie bez zwyczajowych wstepów , ze przejde do meritum ..a meritum wypływa z braku chęci rzucania słów na wiatr..moim glownym zajeciem teraz bedzie poszukiwanie zwiastunów WIOSNY..a przynajmniej PRZEDWIOSNIA...na poczatek kilka pytan testowych..jaka jest minimalna temp dla Wielunia wieloletnia do tej pory...i kiedy to było...czy gdyby nie bylo mrozu to czy by nas latem zjadły komary kleszcze i inne bzyki..? oraz kiedy mozemy mowic oficjalnie o przedwiosniu?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Shatus 
Dojeżdża PKSem
Shatus


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 104
Skąd: Górne
Wysłany: 2011-03-20, 13:16   

Shymool napisał do Miko 005 w dziale !! najbogatszych Polaków.Odpowiem tu ....
Cytat:
Zawaliłeś temat z pogodą :D Nie przeszkadzaj więcej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Shatus 
Dojeżdża PKSem
Shatus


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 104
Skąd: Górne
Wysłany: 2011-03-20, 13:18   

Ja tez nie rozumiem dlaczego zawalił Miko temat pogody.Pogoda jest super teraz w RZW.O 10ej Pan Waldek przed koncertem życzeń mówi,ze słońca dziś nie będzie,jutro dopiero.Mówi to na podstawie czegos? jakiegoś źródła? Nie,żebym był czepliwy ale nie można tak rzucać słów na wiatr...za 10 minut Słońce wylazło pełna gębą.W piątek rano dla kierowców Poznań męskim głosem zapowiedział trafnie mozliwość deszczu,a nawet deszczu ze śniegiem w nocy,z piątku na sobotę ..ale..ale już kobiecy głos o 12.15 nie powtórzył takiej możliwości...A to ważne przecież dla drogowców czy deszcz ze śniegiem,czy śnieg pada,Sami widzieliście,bo na czacie pisaliście ze padał śnieg...Poznań udowadnia nam,ze na taki mały regionik jak my..czyli ziemia objęta zasięgiem RZW trudno zapewnić,zachować ciaglość prognozy pogody,ponieważ dyżurni mówiąc dwa razy dziennie,nie bardzo wiedzą chyba co mówił poprzednik...dochodzą do tego komentarze autorskie,jak dzisiaj Waldka.Sprawdzał się jednak stary Omnibus czy tez Dinozaur wieluński,jak go zwał to zwał i czy się komu podobał jego styl,czy nie.Była jakaś kontynuacja prognozy naszego regioniku,prostowana na bieżąco,z bonusem w postaci żartu,przysłowia i przymrużenia oka.Kto tego nie rozumie temu mimo wszystko składam życzenia z okazji pierwszego Dnia Wiosny,bo Wiosna jest wlasnością wszystkich,nie tylko Fanów prognóz z Kretowiska i niezależnie od prognóz przyjdzie sobie ,jak poprawi naddartą zimowymi atakami sukienkę.A dzisiejsza prognoza?Jesteście ciekawi?Pani Marta dała radę...wypytała o wszystko(oko)
Ostatnio zmieniony przez Shatus 2011-03-21, 00:15, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
lewy1957 
Przejeżdżał przez Wieluń
Wielunianin



Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2011
Posty: 93
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2011-03-20, 19:12   

Poznań daleko od Wielunia. Do kogo mieć pretensje, że słońce wyszło zbyt późno lub wcale ? W Japonii też nikt nie przewidział takiej tragedii, a pewnie maja dużo lepszy sprzęt od naszego. Może ten co tak utyskuje na nasze radio napisze swoje żale i wyśle do Poznania? 8)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-21, 10:16   

Narzekacie na prognozę pogodę z Poznania - że nierzetelna itp. To przeczytajcie dzisiejszy wpis kretowiska i sami zobaczcie ile w nim prognozy, a ile - sam nie wiem jak to nazwać. I to nie jest krytyka Pana Mateusiaka, tylko wskazanie na fakt, że nie każdemu musi przypaść do gustu jego wyjątkowo specyficzny styl opowiadania o pogodzie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-03-21, 17:53   

Tak jak można wyłączyć odbiornik radiowy, w czasie nadawania prognoz pogody na antenie RZW, tak samo można ignorować rzeczony temat na forum :P Odbędzie się to z obopólną korzyścią ... (w tym miejscu można podstawić każdego ;) ) dla wilka i dla owcy :D
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-21, 20:36   

I pisze to osoba, która jako jedna z pierwszych krytykowała RZW za zdjęcie Pana Mateusiaka z anteny...
Nawet pomimo usunięcia większości Twoich wpisów nt pogody w RZW to i tak zostało kilka krytycznych uwag pod adresem radia. A przecież można je wyłączyć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Shatus 
Dojeżdża PKSem
Shatus


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 104
Skąd: Górne
Wysłany: 2011-03-21, 23:37   

Red napisał
Cytat:
To przeczytajcie dzisiejszy wpis kretowiska i sami zobaczcie ile w nim prognozy, a ile - sam nie wiem jak to nazwać.
a ja odpowiadam...zapowiedż P.Wlodzimierza brzmiała...22 luty 2011r
Cytat:
Nie prognozy ...tylko takie luźne pogawędki..prognozy nasze z Biura Prognoz z Poznania są oficjalnie na antenie RZW.
.Bardzo lojalnie się okreslił.Został tu zaproszony przez Administratora nie dla stawiania konkurencyjnych prognóz dla swej macierzystej jednostki ale dla uciechy tych,co lubią
Cytat:
wyjątkowo specyficzny styl opowiadania o pogodzie
,jak to świetnie okreslileś.Ty nie lubisz... więc Tobie dziękujemy za uwagi ale nie kontynuuj ich,bo już się wypowiedzialeś i wszyscy znamy Twoje zdanie.Ewentualnie Administrator wydzieli Ci osobny kącik,gdzie sobie poutyskujesz albo się pobaw ze mną w Skojarzenia (to bardzo odstresowuje i trenuje szare komórki).Dzieli nas różnica pokolenia i masz prawo do innego gustu niż ja i mnie podobni.Więcej tolerancji dla innych ludzi,a i Tobie ludzie się odwdzięczą tym samym..Za stawianie prognóz specjalisci biorą ciężką kasę.Napisz SMS-a do Pogodynki,to Ci przyślą prognozę za pieniążki albo zadzwoń pogadać z Synoptykiem pod numer 703 000 000.Nikt o zdrowych zmysłach,w tej sytuacji,nie wymaga od Kretowiska dostarczania prognozy na Forum...natomiast lużne pogawędki urządzają tych,co nie są poważni jak te koty ........na puszczy.Jak nie znasz tego powiedzonka to Ci wytlumaczę na PW.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-21, 23:54   

Shatus napisał/a:
Ty nie lubisz... więc Tobie dziękujemy za uwagi ale nie kontynuuj ich,bo już się wypowiedzialeś i wszyscy znamy Twoje zdanie.Ewentualnie Administrator wydzieli Ci osobny kącik,gdzie sobie poutyskujesz albo się pobaw ze mną w Skojarzenia (to bardzo odstresowuje i trenuje szare komórki).Dzieli nas różnica pokolenia i masz prawo do innego gustu niż ja i mnie podobni.Więcej tolerancji dla innych ludzi,a i Tobie ludzie się odwdzięczą tym samym..

Czytaj ze zrozumieniem. Ja nie utyskuje nad wpisami kretowiska tylko nad bzdurnymi postami, z których wynika, że bez prognozy pogody Pana Mateusiaka nie można żyć, nie można zaplanować sobie dnia, bo nagle w środku lata może spaść śnieg, a tylko jedna osoba mogła to przewidzieć. Trochę przerysowałem, ale kilka osób wypowiadało się w tym tonie - co my biedni poczniemy bez prognozy pogody Pana Mateusiaka...
A do tego nałożyły się krytyczne wpisy nt prognoz z Poznania. Tymczasem pokazuję, że taka prognoza jak dziś jest na stronie tytułowej onetu i wcale nie trzeba być pogodowym szamanem żeby wiedzieć, że jutro będzie ciepło.

Shatus napisał/a:
Za stawianie prognóz specjalisci biorą ciężką kasę.Napisz SMS-a do Pogodynki,to Ci przyślą prognozę za pieniążki albo zadzwoń pogadać z Synoptykiem pod numer 703 000 000.Nikt o zdrowych zmysłach,w tej sytuacji,nie wymaga od Kretowiska dostarczania prognozy na Forum...natomiast lużne pogawędki urządzają tych,co nie są poważni jak te koty

Nie zaglądajmy nikomu do kieszeni, ale o ile wiem, to Pan Mateusiak nie przedstawiał prognozy pogody w RZW za darmo. I nawet o to podobno poszło w całej tej sytuacji.

Reasumując - szanuję zwolenników kretowiska, ale tego samego wymagam dla jego przeciwników. Bo wytworzyła się na forum absurdalna sytuacja, że nie można mieć innego zdania niż zwolennicy Pana Mateusiaka, a nawet jak się je ma, to nie wolno o tym mówić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-03-22, 17:51   

red napisał/a:
I pisze to osoba, która jako jedna z pierwszych krytykowała RZW za zdjęcie Pana Mateusiaka z anteny... (...) A przecież można je wyłączyć.

Wyobraź sobie, że ta właśnie osoba, gdy się zorientowała, że RZW "podziękowało" naszej stacji meteo, wyłączyła radio i od tamtej pory nie słucha codziennych prognoz o 12.15 z Poznania. I jak zauważysz, to nie zabieram głosu na temat owych poznańskich prognoz pogody dla regionu wieluńskiego.
Proponując powyższe rozwiązanie, proponowałem to nie tylko tym, których drażni pisanie kretowiska. Ale również tym, dla których "Poznań" jest nie do przyjęcia. W tym przypadku działałem w dobrej wierze, to Ty jątrzysz :roll:

A jak już tak się spieramy o trafność w prognozowaniu ;)
red napisał/a:
A do tego nałożyły się krytyczne wpisy nt prognoz z Poznania. Tymczasem pokazuję, że taka prognoza jak dziś jest na stronie tytułowej onetu i wcale nie trzeba być pogodowym szamanem żeby wiedzieć, że jutro będzie ciepło.

Wszystko jest OK. Tylko ani na Onecie, ani z Poznania, nikt nie powie Ci tak jak kretowisko, że w Wieluniu tak pod fajrant będzie padało mniej, a pod wieczór to już spadną ze dwa wiadereczka wody :) (taki przykład tylko ;) ), ale ile razy się sprawdzający :smile:

red napisał/a:
Reasumując - szanuję zwolenników kretowiska, ale tego samego wymagam dla jego przeciwników. Bo wytworzyła się na forum absurdalna sytuacja, że nie można mieć innego zdania niż zwolennicy Pana Mateusiaka, a nawet jak się je ma, to nie wolno o tym mówić.

Tu nie chodzi o to, żebyś nie miał innego zdania niż ja, czy ktokolwiek inny. Ale sam przyznaj, że jak na razie nie ma powodu do krytyki samego prognozowania pogody, bo nie była ona jeszcze aż tak różniąca się od tej za oknem (mówię tutaj o naszym forumowym wątku).
Raczej chodzi o czepianie się samego uczestnika forum, o rodzaj Jego wypowiadania się na nim. A to już nawet trochę nieeleganckie jest, prawda? ;) Chyba, że mamy tutaj do czynienia z ... dziećmi lepszego i gorszego Boga :razz:

PS. Myślę, że dalsze bicie piany nie ma sensu, dlatego EOT. :neutral:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-22, 19:49   

No nie wiem - im więcej czytam tego bajdurzenia o pogodzie (bo sam auto stwierdził, że nie jest to prognoza), tym bardziej przypomina mi ono właśnie bajdurzenie.
I nie czepiam się kretowiska za treść wpisów, bo zdążyłem zauważyć, że ma po prostu taki styl wypowiedzi. Chociaż da się zauważyć, że gdyby tak wypowiadał się jakikolwiek inny użytkownik forum, to przynajmniej zostałby upomniany o stosowanie poprawnych zasad pisowni, a zwłaszcza interpunkcji, bo z tym jak widzę jest problem. A tu cisza jak makiem zasiał... Więc nie mów mi miko że czepiam się użytkownika, bo nie chodzi o niego, tylko o ten styl wypowiedzi i nagminne łamanie zasad polszczyzny.
Ale bardziej irytują mnie osoby, które gotowe są twierdzić, że bez bajdurzenia kretowiska nie są w stanie zaplanować dnia, bo nikt inny nie jest w stanie stwierdzić, czy jutro będzie +8 czy +12 stopni...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW