R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Jaro
2011-05-05, 20:01
Matury 2011. Egzaminy pisemne od 4 maja
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2011-05-03, 23:13   Matury 2011. Egzaminy pisemne od 4 maja

Cytat:
W środę 4 maja rozpoczynają się matury. Sesja egzaminów pisemnych potrwa do 24 maja. Egzaminy ustne przeprowadzane będą do 27 maja.

Na egzaminie pisemnym maturzyści zdają obowiązkowo język polski, matematykę, język obcy. Chętni mogą zdawać też egzaminy z przedmiotów dodatkowych - do sześciu.

Aby uzyskać świadectwo maturalne maturzyści muszą jeszcze przystąpić do dwóch obowiązkowych egzaminów ustnych - z języka polskiego i języka obcego nowożytnego.

Maturzyści ze szkół dla mniejszości narodowych mają obowiązkowe także egzaminy pisemne i ustne z języka narodowego. Sesja maturalna rozpocznie się od egzaminu pisemnego z języka polskiego. Drugiego dnia matur - 5 maja będzie egzamin z matematyki.

Egzaminy będą odbywać się rano (początek o godz. 9.00) i po południu (początek o godz. 14.00).

Terminy egzaminów pisemnych z języków obcych ustalono na: 6 maja - angielski, 11 maja - niemiecki, 16 maja - rosyjski, 19 maja - francuski, 20 maja - hiszpański, 23 maja - włoski. Na 23 maja wyznaczono też egzaminy z języków mniejszości narodowych (białoruski, litewski i ukraiński) oraz z języka kaszubskiego.

Egzamin pisemny z wiedzy o społeczeństwie przewidziano na 9 maja rano; tego samego dnia po południu będzie egzamin z historii sztuki. 10 maja będą egzaminy: rano z biologii, po południu z historii muzyki; 12 maja - rano z fizyki i astronomii, po południu - z filozofii; 13 maja - rano z geografii, po południu z wiedzy o tańcu; 17 maja - rano z informatyki, po południu - z łaciny i kultury antycznej; 18 maja - rano z historii, po południu z chemii. 24 maja przeprowadzane będą egzaminy z różnych przedmiotów zdawanych w językach obcych.

Część maturzystów będzie miała po dwa egzaminy w ciągu dnia. Zależeć to będzie od wybranych przedmiotów i poziomu, na jakim maturzysta chce zdawać egzaminy.

Przed południem przeprowadzone zostaną trzy z pisemnych egzaminów obowiązkowych (języków: polskiego i obcego oraz matematyki) na obowiązkowym poziomie podstawowym; egzaminy z tych samych przedmiotów dla chętnych na poziomie rozszerzonym będą po południu.

Terminy egzaminów ustnych ustala każda szkoła we własnym zakresie.

Dodatkowe terminy pisemnych egzaminów maturalnych wyznaczono na dni: 6-21 czerwca.

Maturalne egzaminy poprawkowe pisemne przeprowadzone będą 23 sierpnia, a poprawkowe ustne w dniach 22-26 sierpnia.

Źródło: www.wielun.naszemiasto.pl
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2011-05-05, 12:26   

Jako human powiem tak:

1. Polski - był za trudny w porównaniu do ostatnich lat - zwłaszcza 1 część na podstawie.
2. Matematyka - myślę, że mat-fiz itp. po podstawie nie mogą narzekać, a human? W porównaniu z ambicjami na polskim to myślę, że dzisiaj było łatwiej je zaspokoić. Czyli nie było tak źle, chociaż w porównaniu z próbną maturą z jesieni zadania zamknięte były chyba trudniejsze, ale otwarte wg. mnie były prostsze.

Czekam na jutrzejszy ang czyli maraton od 9.00 do godziny później 17 z 2 przerwami, potem jeszcze wos, historia i jakieś ustne...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ninja1990 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 146
Skąd: Poland
Wysłany: 2011-05-05, 17:48   

Sylwester napisał/a:
1. Polski - był za trudny w porównaniu do ostatnich lat - zwłaszcza 1 część na podstawie.


Charakterystyka podanego fragmentu to jedna z najłatwiejszych możliwości matury. Granica, też nie najtrudniejsza książka. Do przejścia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2011-05-05, 18:15   

Cytat:
1. Polski - był za trudny w porównaniu do ostatnich lat - zwłaszcza 1 część na podstawie.

Nie wiem gdzie w tym zdaniu dałem do zrozumienia, że charakterystyka czy Granica to rzecz trudna.


Uszczegóławiając, bo wyjdzie, że charakterystyka dla licealistów to coś trudnego:
1. wg. mnie 1 część matury na poziomie podstawowym była trudna w porównaniu do ostatnich lat
2. Na rozszerzeniu temat nr 1 nie był prosty, a nr 2 o tańcu mimo, że utwory były znane nie wydaje mi się łatwy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ninja1990 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 146
Skąd: Poland
Wysłany: 2011-05-05, 18:33   

Sylwester napisał/a:
Cytat:
1. Polski - był za trudny w porównaniu do ostatnich lat - zwłaszcza 1 część na podstawie.

Nie wiem gdzie w tym zdaniu dałem do zrozumienia, że charakterystyka czy Granica to rzecz trudna.


Napisałeś, że Polski a zwłaszcza 1 część na podstawie była za trudna. Zrozumiałem, że ogólnie matura z polskiego była za trudna w szczególności 1 część.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2011-05-06, 20:06   

3. Angielski podstawowy - chyba wszyscy stwierdzili, że był prosty(zobaczymy co powiedzą po wynikach)
Angielski rozszerzony - mimo narzekań, że był trudny, albo że był za prosty uważam, że słuchanie było stanowczo za późno i przed godziną 17 nie można się już skupić na dobrym rozumieniu tekstu i jednoczesnej próbie zrozumienia tego bełkotu z płyty oraz jak dla mnie było za mało czasu na II części, a za dużo na I części, co chyba prawie wszyscy potwierdzą.

Co do 1 części to gramatyka była za trudna nawet dla osób które od min. 6 lat chodzą do Black Horsa, ale powiem szczerze, że jak na fakt, że się nie nastawiałem na nią i nie poświęcałem jej czasu to i tak zdobyłem jakieś punkty, a gdybym jeszcze dopisał w niektórych miejscach of, czy -s to było by lepiej, bo wymagana jest 100% poprawność.
Listening nr 2 był bełkotliwy i trudny...
Gramatyka w części nr 2 była średnia, można było to spokojnie upisać na 3punkty z 3
Reading nr 2 był trudny, ale jak dla mnie nawet na podstawie tego typu reading jest trudny, bo wg. mnie w każdą lukę można wstawić zawsze co najmniej 2 frazy.

Podsumowując dzisiejszy ang. CKE nie zasłużyła na żadnego karnego jeżyka czy co tam znowu rozdają maturzyści na fb, ludzie z podstawy byli zadowoleni, a rozszerzenie wg. mnie ucieszy się 30 czerwca gdy poznamy wyniki.
Zdając polski, matematykę i angielski na poziomie rozszerzonym można było przeżyć prawdziwy maraton który zakończył się dzisiaj o 17:45 i chyba wszyscy są strasznie zmęczeni tym...

Najbardziej i tak mnie irytuje gdy w Wiadomościach znowu dowiem się, że np. matura rozszerzona z matematyki była prosta.
Nawet najlepsi i najbardziej wymagający nauczyciele matematyki z ILO uznali ten test za trudny...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW