R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Administrator
2010-12-02, 22:20
Pogoda na antenie RZW

Czy chcesz aby codzienna prognoza pogody, nadawana przez Radio Ziemi Wieluńskiej była prezentowana przez Stację Hydrologiczno-Meteorologiczną w Wieluniu
tak
86%
 86%  [ 74 ]
nie
13%
 13%  [ 12 ]
Głosowań: 86
Wszystkich Głosów: 86

Autor Wiadomość
Shatus 
Dojeżdża PKSem
Shatus


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 104
Skąd: Górne
Wysłany: 2011-03-22, 21:41   

No dobra...Red troche pobajdurzył (definicja bajdurzenia to...opowiadać zmyślone rzeczy, mówić bez sensu ) teraz kolej na mnie...Dla P.Włodzimierza i Jego ekipy Obserwatorów w przededniu Dnia Meteorologii kilka ciekawych myśli...czyli "Bajdurzenie o ludzkim wpływie na klimat"
Cytat:
Wielu działaczy ekologicznych i polityków żywi przekonanie, że możemy zadecydować o zmianie klimatu na naszej planecie, podczas gdy część naukowców jest zdania, że ludzka aktywność jest tu bez znaczenia.

Nie mam zamiaru odnosić się do argumentów obydwu stron, bo zupełnie nie znam się na tych sprawach. Wiem natomiast, co na temat klimatu czytam w Biblii:

Bóg przedziwnie grzmi swoim głosem, czyni wielkie rzeczy, których nie rozumiemy. Bo do śniegu mówi: Padaj na ziemię! do deszczu i ulewy: Padajcie rzęsiście! [...] Z komory południa wychodzi huragan, a od wiatrów północnych mróz. Od tchnienia Bożego powstaje lód, a szerokie wody zamarzają. Obciąża chmury gradem i swoją błyskawicą rozpędza obłoki, które kieruje dokąd chce, aby czyniły wszystko, co im każe, na całej powierzchni ziemskiej [Jb 37,5–6. 9–12].

Pan czyni wszystko, co zechce, na niebie i na ziemi, w morzach i we wszystkich głębinach. On sprowadza chmury z krańców ziemi, wywołuje błyskawice z deszczem, wypuszcza wiatr ze swoich komór [Ps 135,6–7].

On stworzył ziemię swoją mocą, utwierdził okrąg ziemi swoją mądrością, a swoim rozumem rozpostarł niebiosa. Na jego głos szumią wody na niebie; On sprawia, że obłoki podnoszą się z krańców ziemi, On z błyskawic wyprowadza deszcz i wypuszcza wiatr ze swoich komór [Jr 10,12–13].

Nigdzie nie wyczytałem w Biblii, żeby człowiek mógł mieć jakiś realny wpływ na klimat. Sam Bóg bezpośrednio o tym decyduje! Człowiek może tu mieć coś do powiedzenia tylko w ten sposób, że się ukorzy przed Bogiem, opamięta się z grzechów i całym sercem nawróci do Niego!

Ażeby ziemia mogła uniknąć gniewu Bożego, Bóg posłał swojego Syna na świat: Oto Ja poślę wam proroka Eliasza, zanim przyjdzie wielki i straszny dzień Pana i zwróci serca ojców ku synom, a serca synów ku ich ojcom, abym, gdy przyjdę, nie obłożył ziemi klątwą [Ml 3,23–24].

Coś mi się zdaje, że prawdziwą przyczyną tzw. efektu cieplarnianego jest zjawisko oziębienia w sferze relacji człowieka ze Stwórcą. Mówiąc krótko, trzeba przede wszystkim zadbać o dobry klimat w relacjach z Bogiem i z bliźnimi. Klimat na ziemi - to domena Stwórcy.
http://dzisiajwswietlebib...-na-klimat.html
Z jednym się zgadzam,ze ważny jest klimat w relacjach z Bogiem i bliźnimi,i wielu z nas musi nad tym popracować.Wracam do sedna sprawy...Wszystkiego co dobre z okazji Dnia Meteorologii i niech nam Kretowisko "bajdurzy" jak najdłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-22, 22:15   

Shatus, mówiąc o bajdurzeniu miałem raczej na myśli, że prognoza pogody w wykonaniu kretowiska to taki zbiór swobodnych opowieści. Oczywiście mają one swój urok i wielu z nas udało się zaczarować, przez co nie widzą możliwości innej prognozy aniżeli w wykonaniu Pana Mateusiaka. I fajnie że tak jest, mają do tego prawo. Ale jest też pewna grupa ludzi (zapewne w mniejszości), których prognoza w wykonaniu Pana Mateusiaka po prostu irytowała. Tak samo oni mają prawo do swojego zdania i mogą je publicznie wypowiadać. A wygląda to tak, że każdy głos krytyczny w stronę Pana Mateusiaka jest odbierany przez jego fanów jak zamach na niepodległość. W dodatku każda inna prognoza jest z gruntu zła, niedokładna i w ogóle BE - tylko dlatego, że nie jest powiedziana w stylu Pana Mateusiaka.
Tyle chciałem powiedzieć w temacie prognozy pogody czy też bajdurzenia o pogodzie (swoją drogą należałoby zmienić temat wątku w którym wypowiada się kretowisko). Mnie to bajdurzenie nie przeszkadza, ale wkurza mnie nagonka na krytyków stylu kretowiska.
Dla mnie EOT.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kretowisko 
Słyszał o Wieluniu
kretowisko


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 23
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-23, 14:19   

"Wszystkiego co dobre z okazji Dnia Meteorologii i niech nam Kretowisko "bajdurzy" jak najdłużej"...
dzięki za życzonka
Czytam te wpisy i musze stwierdzić , ze ludzie mają jednak fantazje.
I dobrze , bo z pogodą nikt jeszcze nie wygrał i nawet niech sie nikomu nie marzy , że wygra.
Jeszcze raz chciałem wyjaśnić, że współpraca z RZW narazie jest nie aktualna , co nie oznacza , że na zawsze.
Na te całe "nieporozumienia" nałożyły sie jeszcze pod koniec ubiegłego roku nasze wewnętrzne przepisy i wcale nie jest prawdą , że RZW zrezygnowało z mojego "bajdurzenia".
Niektórych forumowiczów chcialem przy okazji wyprowadzić z błędu co wiarygodności prognoz na różnych portalach internetowych.
Prognozy te oparte sa głównie / aczkolwiek nie tylko /o model globalny GFS , a jeśli chodzi o jego sprawdzalnośc w dłuższych okresach to jest to z tym delikatnie powiem "bardzo różnie".
Natomiast dyskusja na mój temat na tym szacownym forum nie ma sensu , bo zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy mojego "bajdurzenia" zdania nie zmienią.
Mamy narazie śliczną wiosnę / aczkolwiek z niedoborem opadu za luty i marzec do obecnej chwili /... więc choćby w sobotę na krótko sie troche zabieliło i nieco ochłodziło na pierwszy wiosenny weekend to trzeba to zignorować , a po niedzieli znów powinny być coraz ładniejsze i cieplejsze dni ...a np. w "Dniu rozpuszczonych włosów" 15 do16 st. w cieniu.
pozdro
kretowisko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-23, 21:56   

Panie Włodku, mnie pańskie "bajdurzenie" o pogodzie nie przeszkadza. Ma Pan również mój głos w powyższej ankiecie.
Przeszkadza mi natomiast pana "bajdurzenie" o Radiu ZW. Korzystając z pomocy Miko005 przekazał Pan na tym forum nieprawdziwe informacje o zakończeniu współpracy z Radiem. Spowodowało to wykorzystanie tych wiadomości do ataku na RZW i Panią Bognę Kanicką, szefową radia. Teraz jest Pan osobiście na forum i może to odkręcić. Wystarczy napisać jak było i przeprosić, zarówno Radio ZW jak i forumowiczów, którzy poszli ślepo za Panem. Naprawdę warto :!:
Próba usuwania niewłaściwych postów nie pomogła :sad:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kretowisko 
Słyszał o Wieluniu
kretowisko


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 23
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-23, 23:54   

no prosze jakie szybkie wnioski ...oj nie dam sie wciagnąć na forum w taką dyskusje...aktualnie informacje podawają zawodowcy i region na tym nic nie traci...pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-03-28, 09:22   

Shymool napisał/a:
Próba usuwania niewłaściwych postów nie pomogła

One były właściwe, ale masz prawo sądzić inaczej. Nikt ci tutaj nie zarzuci, że ślepo idziesz za kimś innym.
Usunąłem swoje posty tylko dlatego, że z jednego z e-maili, którego dostałem od pana Włodka w czasie tej burzy wokół sprawy prognozy pogody i RZW, można było wywnioskować, że jest jeszcze szansa na to, aby wszystko wróciło do normy. Podjąłem więc decyzję sam, o tym że usunę posty, w których cytowałem wcześniejszą naszą korespondencję e-mailową.
Nie mam zamiaru ciągnąć tego w nieskończoność. RZW też ma "gębę" i powinno wyjaśnić sprawę, skoro uważa się za pokrzywdzone pomówieniami na swój temat. Skoro tego nie czyni, widocznie nie ma co prostować.

kretowisko, doskonale operujesz przysłowiami i ludowymi przypowieściami ;) Pewnie to; "człowiek człowiekowi wilkiem" też doskonale zrozumiesz i dopasujesz do obecnej sytuacji na forum :evil:
Dawno się nie odzywałeś w temacie poświęconym pogody w naszym regionie, ale doskonale Cię rozumiem ;) Wielka szkoda, ale namawiać do powrotu też nie będę, to przecież Twój wybór ;)
Ty mnie nie znasz osobiście, w przeciwieństwie do mnie :lol: , więc jeśli nadarzy się okazja to obiecuję, że podejdę i się przedstawię, to porozmawiamy sobie o pogodzie i nie tylko.
A na razie dzięki za to co było :)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tom25 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 293
Postawił 5 piw(a)
Skąd: Okolice
Wysłany: 2011-05-22, 19:31   

Prośba do radyjka RZW dajcie z powrotem na antenę,naszą stacje meteo bo z tej pogody co mówią z Poznania to nic nie wynika.Mógłby ktoś z radia RZW sie wypowiedzieć na ten temat na tym forum.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW