R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
zwrot towaru allegro
Autor Wiadomość
ninja1990 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 146
Skąd: Poland
Wysłany: 2011-09-24, 17:56   zwrot towaru allegro

Witam wszystkich ;)
Sprawa wygląda tak, wczoraj przyszedł mi telefon z Allegro, miał być w 100 % sprawny technicznie i zadbany tak jak było na zdjęciach.
Jednak dostałem uszkodzony telefon. Co do wyglądu zewnętrznego nie mam żadnych zastrzeżeń, jednak stan techniczny tego telefonu jest bardzo zły.
Nie czyta kart pamięci(coś nie tak z softem bo wyskakuje błąd karty i niby mało miejsca)
Na wyświetlaczu jest dziwna plamka, szczególnie widoczna na białym kolorze, do tego jest niepełne podświetlenie klawiatury. Myślałem, że to nierównomierne podświetlenie to efekt zdjęcia. Kolejna sprawa to podczas naciskania klawiszy w okolicach tej plamki pojawiają się smugi. Na koniec nie działa głośnik, nie słyszę co ktoś do mnie mówi, jedynie przez głośnomówiący. Na dodatek telefon ma słaby zasięg.

Telefon kupiłem od osoby prywatnej. Co najlepiej zrobić? Napisałem bardzo grzecznie do tej osoby i zaproponowałem, że zwrócę telefon. Czekam na jej odpowiedź. A Wy co byście mi doradzili ? ;)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
OgioN 
Mieszka pod Wieluniem



Pomógł: 16 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 796
Piwa: 2/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-09-24, 21:48   

Jak gość będzie uczciwy to Ci zwróci kasę. Jak nie to centrum sporów, czy jakoś to się nazywało na allegro. Czasochłonne i żmudne, z tego co się orientuję. W ostateczności - policja.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
rafalekjan 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 1171
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2011-09-24, 22:57   

Po 1 czy osoba zastrzegła okres gwarancyjny na telefon? Jeśli nie to przysługuje Ci okres 1 roku rękojmy od kupującego.
Dalej, jeśli telefon został zakupiony podczas licytacji nie przysługuje Ci możliwość zwrotu telefonu (chyba, że sprzedający się na to zgodzi).

Na Twoim miejscu nie cackał bym się ze sprzedającym tylko zadzwonił do niego i powiedział stanowczo jak wygląda sprawa. Telefon proponuję wysłać za potwierdzeniem odbioru i czekać na wpłatę sprzedającego (sprzedający ma prawo nie zwracać kosztów wysyłki).
Jeśli po 5 dniach roboczych nie otrzymasz wpłaty za telefon proponuję wysłanie wiadomości, np:

Działając na podstawie art. 185 § 1 Kodeksu Postępowania Cywilnego oraz art. 556 § 1 Kodeksu Cywilnego w związku z art. 476 k.c. celem polubownego rozwiązania sporu a także odzyskania należności z tytułu niewywiązania się z umowy sprzedaży z dnia XX.XX.2011r. nawiązanej przez serwis internetowy Allegro.pl, wzywam Pana do zapłaty kwoty XXX zł ( słownie: XXX zł XXX gr) wraz z odsetkami ustawowymi. .
Kwotę wskazaną należy uiścić w terminie 7 dni od daty otrzymania niniejszego wezwania, pod rygorem wszczęcia postępowania sądowego, a następnie egzekucyjnego bez ponownego wezwania, na rachunek bankowy: XXX

Jeśli nie wpłaci należy wydrukować aukcję, mail potwierdzający zakup, przelew i dane sprzedającego i na policję celem zgłoszenia oszustwa internatowego.

Amen :)
Ostatnio zmieniony przez rafalekjan 2011-09-25, 09:08, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-09-25, 00:19   

http://allegro.pl/help_item.php?item=2018

Żadnej gwarancji, a rękojmi, zupełnie inny termin :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ninja1990 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 146
Skąd: Poland
Wysłany: 2011-09-25, 09:07   

http://allegro.pl/show_item.php?item=1823009304

To jest licytacja na której zakupiłem ten telefon.
A czy jeśli wyślę telefon do tej osoby a ona jej nie odbierze to w ogóle warto zgłaszać takie sprawy na policję ? Jest jakaś szansa na odzyskanie pieniędzy ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
rafalekjan 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 1171
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2011-09-25, 09:07   

Tak czy siak przekaz był poprawny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kitor 
Moderator



Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 1283
Piwa: 38/39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-09-25, 15:32   

Nic nie wysyłaj, wpierw mailem z wyszczególnieniem paragrafów, później jeśli nie odpowie - już oficjalnie listem poleconym z potwierdzeniem odbioru.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
renia 
Przyjeżdża na zakupy
blondynka ;)



Pomogła: 6 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2006
Posty: 419
Skąd: Wielun
Wysłany: 2011-09-25, 17:51   

Zgłoś sprawę do Allegro. Sprzedający ma mało punktów,więc mogą być z nim dalsze problemy.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW