R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
[Szukam] zakładu świadczącego usługę toczenia tarcz
Autor Wiadomość
linki_sizalowe 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 11 Sty 2012
Posty: 34
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-28, 21:45   [Szukam] zakładu świadczącego usługę toczenia tarcz

Witam
Tak jak w temacie, szukam zakładu świadczącego usługę toczenia tarcz hamulcowych do samochodu.
Pozdrawiam.
linki_sizalowe
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
gebbers 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 42
Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 158
Skąd: WLN Krotoszyn Milicz
Wysłany: 2013-01-28, 22:21   

Tarcz sie nie szlifuje tylko wymienia na nowe !!
_________________
To właśnie lęk przed porażką nie pozwolił mi podjąć wielkiego działania.
Dopiero dzisiaj stawiłem pierwsze kroki tam, gdzie powinienem je postawić przed 10 laty.
Ale jestem szczęśliwy, że nie czekałem kolejnych 20
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Michu525 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 70
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-28, 23:25   

Mi kiedyś w Mokrsku gościu przetaczał po 15 zł za sztukę. Namiarów dokładnie nie mam bo to było przez mechanika i to jego sąsiad przetaczał. Około remizy. To numer do mechanika 438411238 zadzwoń i zapytaj.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Genek 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 71
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-29, 09:04   Jacek Kulig jest mechanikiem samochodowym i ma w zakładzie

na Dąbrowie (wjazd od starej Centrali Nasiennej na Sieradzkiej) tokarkę więc pewnie może przetoczyć ale imho jak już wyżej napisano tarcze należy wymieniać a nie przetaczać (przetoczona jest cieńsza więc łatwiej o jej skrzywienie czy pęknięcie)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
vakos 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 104
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: okolice Wielunia
Wysłany: 2013-01-29, 11:10   

ktoś tu kiedyś napisał ze forum tylko potrafi krytykować,kolega napisał ze szuka firmy która robi takie rzeczy a nie czy ma wymienić na nowe
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-29, 11:35   

vakos napisał/a:
ktoś tu kiedyś napisał ze forum tylko potrafi krytykować,kolega napisał ze szuka firmy która robi takie rzeczy a nie czy ma wymienić na nowe



A ja pisałem niejednokrotnie, że jest to forum dyskusyjne, a zatem trzeba się liczyć również z krytyką, zwłaszacza wtedy jeśli osoba krytykująca ma w tym co pisze sporo racji.
IMHO, ten rodzaj krytyki zaliczyłbym do krytyki konstruktywnej, która sugeruje sposób rozwiązania tego problemu.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
vakos 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 104
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: okolice Wielunia
Wysłany: 2013-01-29, 11:41   

ja rozumiem ale,zawsze pozostaje jakieś "ale"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Genek 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 71
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-29, 12:57   moje ale dotyczy momentu gdy mocno stoczone

tarcze pękną blokując koła i takie auto wjedzie w inne lub grupę osób! A co wtedy powie vakos gdy w tej grupie bedzie ktoś jemu bliski? Poza tym jest grupa elementów auta którą można zgodnie z prawem wymienić tylko na nowe i zabrania się regenerować czy zastępować używkami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
vakos 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 104
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: okolice Wielunia
Wysłany: 2013-01-29, 13:29   

znam wiele osób które przetaczały tarcze i jest wszystko w prządku,raczej nikt tu nie jeździ jak na wyścigach samochodowych,może po prostu nie stać kogoś na nowe tarcze,co powiesz jak byś kopił auto złożone z dwóch....................ile takich aut jest?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Genek 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 71
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-29, 13:39   dotąd dzban wodę nosi.......

hamulce to akurat jeden z najważniejszych podzespołów a szlag je (nowe też tyle dużo rzadziej) może trafić gdy rozgrzane dostaną wody z kałuży i wcale nie potrzeba kozackiej jazdy do tego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2013-01-29, 13:55   

Z tego co wiem to przetacza się zarówno tarcze jak i bębny, oczywiście w granicach normy przewidzianej przez producenta bo jeśli jest już zbyt cienka to do wymiany. Nie wymienia się przecież tarcz/bębnów przy każdej zmianie klocków/szczęk. Myślę, że takie przetoczenie tarcz/bębnów przed wymianą klocków/szczęk jest dobre bo usuwa taki "rant" który powstaje na krawędzi tarczy/bebna podczas eksploatacji tych części. Wówczas, po takim przetoczeniu, nowe klocki/szczęki od razu po założeniu dobrze współpracują z tarczą/bębnem. Mało kto to jednak robi i zazwyczaj po wymianie klocków/szczęk muszą się one "dotrzeć" do starej tarczy/bębna które mają już ten "rant". Przerabiałem to autach którymi jeździłem i w których sam wymieniałem klocki a czasami i tarcze oraz bębny. Raz chyba tylko zdarzyło mi się przetaczać a zazwyczaj albo zakładałem nowe szczęki/klocki bez przetaczania albo tylko lekko zeszlifowywałem ten "rant" szlifierką kątową :D ale to już druciarstwo i nie polecam.

Co do zakładów świadczących taką usługę to znam zakład ślusarski na Działach, gm. Czarnożyły - zaraz przy trasie na Złoczew oraz kiedyś Mechanik z Ostrówka - Pan Kręcik również świadczył taką usługę.
Ostatnio zmieniony przez stanmarc 2013-01-29, 15:08, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
vakos 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 104
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: okolice Wielunia
Wysłany: 2013-01-29, 14:27   

kiedyś w Kamiące gość to robił ale teraz nie wiem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
linki_sizalowe 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 11 Sty 2012
Posty: 34
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-29, 15:23   dziekuje

Bardzo dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
gebbers 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 42
Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 158
Skąd: WLN Krotoszyn Milicz
Wysłany: 2013-01-29, 23:21   

Czy warto przetaczać bębny i tarcze hamulcowe?
Zobacz artykuły na temat:bębny eksploatacja hamulce tarcze

Wymiana tarcz lub bębnów hamulcowych czeka każdego kierowcę. Pojawia się pytanie, czy przetoczyć starą tarczę, czy kupić nową? Oto kilka rad, które pomogą podjąć odpowiednią decyzję.

Porada ta dotyczy również kierowców posiadających auta z hamulcami bębnowymi. Bębny ulegają zużyciu tak samo, jak tarcze. Po pierwsze, stosowność wymiany jest zależna od stanu danego podzespołu. O ile o klockach poinformuje nas czujnik elektroniczny lub akustyczny, w przypadku tarczy ocena wymaga wprawnego oka lub kilku przyrządów.Na rynku jest bardzo dużo odmian tarcz. Zazwyczaj przedział ten otwierają tarcze o grubości 10mm a kończą tarcze o grubości nawet do 30mm. Błędnym myśleniem jest, że im grubsza tarcza, tym więcej możemy przejeździć. Czy to będzie tarcza 19mm czy 28mm, każda z nich ma określoną swoją minimalną grubość, do której może być używana.
Zużycie tarczy nie może być większe niż 1mm na stronę.
Jeżeli zdecydujemy się na używanie tarcz hamulcowych poniżej tego minimalnego pułapu możemy być narażeni na duże niebezpieczeństwo. Jest pewne, że jakość hamowania nie będzie taka sama, jak na nowych tarczach.

Zużyta tarcza nagrzewa się szybciej niż nowa, co więcej nie radzi sobie z odprowadzaniem ciepła.
Taka sytuacja, gdy mamy przegrzane hamulce, sprawia, że skuteczność hamowania drastycznie spada. Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja podczas podróży górskich, wtedy tarcze nagrzewają się zdecydowanie szybciej. W najmniej oczekiwanym momencie, podczas zjazdu z góry możemy stracić hamulce.Kiedy grubość tarczy jest większa niż dopuszczalna grubość, warto przetoczyć tarcze przed założeniem nowych klocków, żeby usunąć nierówności powstałe podczas używania starych klocków. Jeżeli założymy nowe klocki na krzywe tarcze, wystąpi nagrzewanie się hamulców do momentu „ułożenia się” klocków.

Tarcze nie nadają się do przetoczenia już po ok. 40-50 tysiącach kilometrów. Jednak wiele osób mimo to przetacza je poniżej poziomu minimalnego. Jeżeli już się decydujemy na przetoczenie tarcz warto zdecydować się na toczenie na samochodzie bez demontażu. Mamy wtedy pewność, że zlikwidujemy wszelkie bicia. Cena takiej operacji waha się od 100 do 150 zł. W tym momencie warto się zastanowić, czy nie zakupić nowych tarcz, jeżeli cena jest porównywalna. Należy też pamiętać, że przetaczając tarcze na maszynie, która ma tak zwane własne bicie, które przechodzi na narzędzie w tym przypadku frez, odzwierciedli się to na naszej tarczy.
To czy wymienimy czy przetoczymy tarcze zależy od nas. Jeśli cena usługi jest porównywalna z ceną nowych tarcz lub bębnów, warto zainwestować w nowe.
Autor: Robert Kuśpiel

http://eksploatacja-auta....-hamulcowe.html
_________________
To właśnie lęk przed porażką nie pozwolił mi podjąć wielkiego działania.
Dopiero dzisiaj stawiłem pierwsze kroki tam, gdzie powinienem je postawić przed 10 laty.
Ale jestem szczęśliwy, że nie czekałem kolejnych 20
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW